Zespół Szkolno-Przedszkolny / Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im.M.Konopnickiej, Boguszów-Gorce

 

Nawigacja

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

  • Życzenia Świąteczne

     

    Z okazji nadchodzących Świąt

    składamy

    Wszystkim serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery,

    rodzinnego ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.

    Niech ten wyjątkowy świąteczny czas przyniesie spokój, harmonię i miłość.

    Niech będą to Święta pełne symboli i tradycji, bez pośpiechu i trosk,

    z zapachem choinki i wesołą kolędą na ustach.

    Życzymy wszystkim, aby magia Bożego Narodzenia

    zagościła w każdym sercu wypełniając je radością i optymizmem.

    W nadchodzącym Nowym 2019Roku życzymy szczęścia,

    wytrwałości, zdrowia i aby wiara codziennie dodawała energii do realizacji wszystkich planów.

     

     

                            Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

                                                                     Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach

     

     

     

     

  • XIII edycja powiatowego konkursu czytelniczego i literackiego „Pożeracze książek”.

       

        Sukces literacki naszych uczennic

         W środę 12 grudnia 2018 r. w Bibliotece pod Atlantami odbył się finał XIII edycji powiatowego konkursu czytelniczego i literackiego „Pożeracze książek”. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy siódmej  Julia Nowak (opiekun pani Halina Gozdowska),  trzecie miejsce to sukces Marty Wiadernej  z klasy ósmej (opiekun pani Marzena Malicka). 
    Podczas finału konkursu odbyło się spotkanie z pisarką Grażyną Bąkiewicz. Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych przez wiele lat pracowała jako nauczycielka historii w szkole podstawowej i gimnazjum. Jej powieść dla młodzieży ,,O, melba!” znalazła się w katalogu Instytutu Adama Mickiewicza ,,Nowe książki z Polski” przygotowanym na targi książki w Bolonii. Jej ,,Stan podgorączkowy” i ,,Będę u Klary” były nominowane do nagrody IBBY. ,,Korniszonek”, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich, a książka ,,Muchy w butelce” nominowana była w 2009 roku do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś. Kolejne ksią żki ugruntowały jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury młodzieżowej. Z pewnością udział w konkursie był  nie tylko niezapomnianym wydarzeniem dla miłośników książek Grażyny Bąkiewicz, ale także okazją do zdobycia cennego autografu.                                                                                   
    Dziewczynkom, ich opiekunom i rodzicom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów literackich.
     

  • Wystawa prac fotograficznych ucznia klasy VIII a Kuby Nowaka.

     

    Wystawa prac fotograficznych ucznia klasy VIII a Kuby Nowaka.

       

    Na szkolnym korytarzu w budynku klas IV - VIII pojawiła się wystawa prac fotograficznych ucznia klasy VIII a Kuby Nowaka.

    Życzymy naszemu zdolnemu uczniowi dalszych inspiracji do robienia pięknych zdjęć oraz wielu możliwości ich prezentowania w przyszłości.

    Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy wszystkich zainteresowanych :)

     

     

     

  • Obchody 100 lecia niepodległości  Polski w Zespole Szkolno-Przedszkolnym 

     

        

             Apel z okazji    100 lecia                   Dyrekcja ZSP w Boguszowie-Gorcach

                  Niepodległości                                                      z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty -p.Romanem Kowalczykiem

     

    Dnia 9 listopada 2018 r. w Publicznym Przedszkolu nr3 w Boguszowie-Gorcach odbył się uroczysty Happening „MAŁY, WIELKI POLAK” z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci ubrane w biało-czerwone peleryny, z kwiatami, balonami i flagami przemaszerowały ulicami naszego miasta wzbudzając niemałe zainteresowanie mieszkańców. Na Rynku zaprezentowały pieśni i wiersze patriotyczne, które wprowadziły wszystkich zgromadzonych w atmosferę historycznych wydarzeń. Wzbudziły także refleksje o tym kim jesteśmy i gdzie żyjemy. Każdy choć na chwilę mógł przystanąć i pomyśleć o naszym kraju, który po 123 latach niewoli odzyskał wolność oraz o bohaterach, dzięki którym nasz kraj wrócił na mapy Europy i świata.

             Uczniowie klas I-III w ramach realizacji projektu edukacyjnego  „100-lecie odzyskania niepodległości, to powód do radości” już od września podejmowali rozmaite działania i  przygotowywali się do uczczenia tego ważnego święta.

    W czasie zajęć poznali legendy o powstaniu państwa polskiego, systematycznie ćwiczyli śpiewanie czterech zwrotek hymnu Polski oraz utrwalali wiedzę o symbolach narodowych.

    Korytarze szkolne zostały przyozdobione dekoracjami w biało-czerwonych barwach. powstały flagi z wyciętych przez uczniów serc oraz  mapa Polski z biało-czerwonych kwiatów. Odbyły się konkursy plastyczne pt. „Flaga Polski” i „Godło Polski”. Zorganizowano wystawę rodzinnych prac plastyczno-technicznych pt. „Biały orzeł”.

    08.11.2218 był dniem biało-czerwonym. uczniowie i nauczyciele byli ubrani w kolorach  naszych barw narodowych.

    Przed nami jeszcze wiele podobnych  działań, a treści patriotyczne będą utrwalane przez następne miesiące.  Projekt zostanie zakończony przeglądem piosenki patriotycznej oraz apelem z okazji majowych świąt. Opiekunami samorządu szkolnego kl.I-III są p.Anna Czeleń i Katarzyna Mrozińska.

             W ramach obchodów „100  lat Niepodległej Polski” w klasach IV-VIII przeprowadzono pogadanki na godzinach wychowawczych o tematyce historycznej , nawiązanie do odzyskania  niepodległości prze nasz kraj. Efektem było wykonanie gazetek klasowych i na korytarzach szkolnych na ten temat.

    Uczniowie pod opieką p.Patrycji Twaróg  wykonali plakaty o znanych matematykach  z okresu niepodległej Polski.

             W związku z 100. rocznicą obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole został zorganizowany szkolny konkurs literacko- plastyczny „Życzenia dla Ojczyzny” dla uczniów klas IV-VI. Jego celem było kształtowanie uczuć patriotycznych wśród dzieci. Wiele osób chętnie wzięło w nim udział, a poziom wykonanych prac był bardzo wysoki. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 9 listopada podczas uroczystego apelu, który się odbył na sali gimnastycznej.  Najlepsze prace stanowią element dekoracji na szkolnym korytarzu.
     

             Uczniowie  klas VII-VII uczestniczyli w konkursie literackim organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę pod Atlantami w Wałbrzychu ,,Pożeracze Książek 2018” - ,,Moja wizja Polski za 100 lat”. Celem konkursu jest wyszukiwanie młodych talentów literackich i rozwijanie pasji czytelniczej. 

     

             Na lekcjach plastyki  i techniki wykonano kotyliony w barwach biało-czerwonych, które uczniowie mieli przypięte w trakcie uroczystego apelu szkolnego z okazji 100 letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

    Przeprowadzono szkolny etapu konkursu organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 6 w Boguszowie-Gorcach "Kartka patriotyczna dla Niepodległej". Celem konkursu było propagowanie postaw patriotycznych.  W efekcie uczeń klasy 7 a naszej szkoły otrzymał wyróżnienie.

             Pani Roksana Rajtmajer pomysłodawczyni działania "Polska to my ", przygotowała z uczniami dla klas mapy konturowe Polski, na której wychowawca z uczniami rysowali flagę i pisali swoje imiona. Mapy zostały  umieszczone na drzwiach klas, było to symbolem, że razem tworzymy nasz kraj.

     

             Dnia 9 listopada 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym     w Boguszowie – Gorcach odbył się uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia została przygotowana przez nauczycieli języka polskiego oraz historii – panią Halinę Gozdowską, Agnieszkę Błażuk oraz Annę Olejnik – Rems. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV – VIII ubrani na galowo, a o godzinie 11.11 wspólnie z uczniami z całej polski został odśpiewany nasz hymn  narodowy– „Mazurek Dąbrowskiego”.

             Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Godnym strojem oraz wysłuchaniem apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem,  uczniowie naszej szkoły wyrazili  szacunek dla historii i dziejów naszego narodu. Obchody Święta Niepodległości zakończyło przemówienie wygłoszone przez panią Dyrektor Arlettę Kłosińską, która  podkreślając ważność uroczystości, trafnie nawiązała do wiersza  ,,Twój dom” Wandy Chotomskiej.  Z pewnością uroczystość ta była dla wszystkich  z nas cenną lekcją patriotyzmu i historii.

     

    11 listopada o godz. 13 Dyrekcja i Grono pedagogiczne oraz delegacje klas  z pocztem sztandarowym  naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. „Za ojczyznę „ w Parafii Świętej Trójcy w Boguszowie

     

  • 100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

                                                                   

    100 lat Odzyskania Niepodległości przez Polskę

    9 listopada 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Boguszowie – Gorcach odbył się uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia została przygotowana przez nauczycieli języka polskiego oraz historii – panią Halinę Gozdowską, Agnieszkę Błażuk oraz Annę Olejnik – Rems. Wzięli w niej udział uczniowie klas V – VIII.  

    Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Godnym strojem oraz wysłuchaniem apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem,  uczniowie naszej szkoły wyrazili  szacunek dla historii i dziejów naszego narodu. Obchody Święta Niepodległości zakończyło przemówienie wygłoszone przez panią Dyrektor Arlettę Kłosińską, która  podkreślając ważność uroczystości, trafnie nawiązała do wiersza  ,,Twój dom” Wandy Chotomskiej.

    Jest w każdym naszym słowie,
    a słowa są najprostsze -
    chleb, mama, dom gościnny,
    i Wisła, i Mazowsze.

    I jest w czerwieni maków,
    i w białych kwiatach wiśni,
    w piosenkach wszystkich ptaków
    i w każdej naszej myśli.

    W mazurku chopinowskim,
    i w czarnym węglu Śląska,
    i tu, gdzie serce mówi,
    że to jest właśnie Polska.

    Z pewnością uroczystość ta była dla wszystkich  z nas cenną lekcją patriotyzmu i historii.

     Zdjęcia w albumie fotograficznym. 

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 


    Dnia 30.10.2018r przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.
    Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. W głosowaniu wzięło 356 osób, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 13 kandydatów. Wśród wszystkich głosów oddanych 5 było nieważnych. Komisja wyborcza w składzie: Julian Wieczorek kl. IVa, Maja Michalik kl. IV b, Oliwier Nowak kl. IV c, Szymon Nowak kl. Va,  Natasza Nowak kl. V b, Dominika Duda kl. V c, Zuzanna Bawoł kl. V d, Daniel Błajewski kl. VI a, Viktoria Morawska kl. V b, Nikola Korzystańska kl. Vc, Oskar Sójko kl VII a, Martyna Gracz kl. VII b, Agata Mika kl. VIII a i Patrycja Niewęgłowska kl. VIII b czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
    Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był opiekun Samorządu Uczniowskiego Patrycja Twaróg.

    W skład samorządu weszły cztery osoby o największej liczbie głosów w bieżącym roku szkolnym:


                   1. Agata Mika kl. VIII a -  PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU                                             2. Aleksandra Mrozek kl. V d ZASTĘPCA
                   3. Alicja Wzgarda kl. VIII a                                                                               
      4. Nikola Gawlikowska kl V b

                   

                     Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!! .

         Zapraszamy do galerii zdjęć.

     

       Opiekun SU  Patrycja Twaróg

     

     

  • Wycieczka do Wrocławia- Muzeum "Pana Tadeusza" -Park GO Jump

    Wycieczka do Wrocławia -Muzeum "Pana Tadeusza "       

    - Park Trampolin GO Jump kl.VII A,B

       

       

    Opiekunowie wycieczki M.Kokoszka-Zarycińska, Patrycja Twaróg

  • Dzień Chłopaka.  

      

    „Dzień Krawata”

            28 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka.       Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski, dla męskiej części naszej szkolnej społeczności przygotował krótki występ artystyczny. W tym dniu w klasach I – III nie zabrakło ciekawych zabaw, konkursów oraz słodkich niespodzianek.

            Po wysłuchaniu życzeń chłopcy pokazali, że są Super Chłopakami. Aby zasłużyć na takie miano, brali udział w wielu zabawnych konkurencjach. Wykazywali się szybkością i zręcznością. Zadania dla małych panów były bardzo zróżnicowane. Między innymi zaplatali koleżankom warkoczyki, pili sok z cytryny, rzucali do celu i tradycyjnie już walczyli w „ Bitwie na poduszki”.  Śmiechu i radości było wiele. Koleżanki wspaniale dopingowały zawodników.

     

                                                                      Mały Samorząd Uczniowski

  • Obowiązek informacyjny -RODO

     

    OGŁOSZENIE !

     Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

    informuje, że dokumenty dotyczące  Obowiązku informacyjnego -RODO 

    umieszczone  zostały na stronie internetowej  szkoły w zakładce Dokumenty szkoły

  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego

    OGŁOSZENIE!

     

    Dyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Boguszowie -Gorcach 

     informuje, że rozpoczęcie  roku szkolnego 2018/2019 

    odbędzie się 03.09.2018 o godz.9:30

    Po inauguracji roku szkolnego  o godz.10:00 zapraszamy na pasowanie uczniów klas pierwszych.

     

    Dojazd  uczniów ze Starego Lesieńca - godz.9:00,

    powrót  uczniów o godz.10:45

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

    2017/2018

        

    Zakończenia roku szkolnego 2017/2018  tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej. Na apelu pani Dyrektor A.Kłosińska złożyła podziękowania władzom miasta, radzie rodziców, nauczycielom, rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy jakości pracy i nauki w naszej szkole oraz służyli czasem i zaangażowaniem we wszystkich podejmowanych działaniach.

    Następnie pani Dyrektor wspólnie z wychowawcami klas nagrodziła uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i wyróżnili się wzorowym zachowaniem. Przyznano również nagrody prymusom.

    Za podejmowanie inicjatyw i pracę na rzecz całej społeczności uczniowskiej, nagrody i dyplomy odebrali uczniowie działający w Małym Samorządzie Uczniowskim.

    Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie z rąk wychowawców otrzymali zasłużone świadectwa.

                 

    PRYMUSI                      SAMORZĄD UCZNIOWSKI

    Wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom

    życzymy długich, wspaniałych wakacji

    i zasłużonego odpoczynku.

     

    Dyrekcja ZSP

  • *

    BOGUSZOWSKA MINISETKA

      

    Wmaju w naszym mieście odbyła się 10 edycja BOGUSZOWSKIEJ MINISETKI. Imprezę zorganizowała Gmina Boguszów - Gorce oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Celem imprezy zainspirowanej SUDECKĄ SETKĄ była promocja i upowszechnienie biegów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Sportową rywalizację rozpoczęły 2-latki a skończyli "dziadki". Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz szczęsliwy los na loterię fantową.

    Wśród wyłonionych finalistów znaleźli się nasi uczniowie oraz nauczycielka, pani Dorota Skorut.

      

    kategoria wiekowa, rocznik 2010

    I miejsce Daria Rurańska

    kategoria wiekowa, rocznik 2009

    I miejsce Wiktoria Wierzbicka

    III miejsce Sara Trynkiewicz

    kategoria wiekowa, rocznik ???

    III miejsce Dorota Skorut

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym !!!

    M.Trzop-Wantuch

     

     

  • XIII Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

     

    XIII Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

      

    25 maja 2018 r. w Wyższej Szkole Zawodowej im Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu  odbył się XIII Powiatowy Konkurs Przyrodniczy.

    W konkursie zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Wałbrzychu wzięło udział 36 uczniów z 12 szkół.  Zespół Szkolno-Przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Boguszowa -Gorc reprezentowały uczennice z klas szóstych w składzie:

    Julia Nowak, Amelia Pietrzak i Kinga Kwiatkowska

    Laureatem konkursu została uczennica z klasy VI A – Julia Nowak : zajęła VIII miejsce.

    Gratulujemy Julii Nowak sukcesu.

    Uczniów naszej szkoły przygotowała do konkursu- Jolanta Kocemba

     

  • Świetlica szkolna ogłasza zapisy uczniów na rok szkolny 2018/2019

    Świetlica szkolna

    ogłasza zapisy uczniów na rok szkolny 2018/2019

     


    Informujemy, że od dnia 04 czerwca 2018r. wydawane będą karty zapisu do świetlicy szkolnej.
    Rodzice uczniów korzystających z zajęć świetlicowych wypełniają nową kartę.

    Pierwszeństwo w przyjęciu do świetlicy mają uczniowie, których obydwoje rodziców /prawnych opiekunów pracuje zawodowo. W przypadku sprawowania wyłącznej opieki nad dzieckiem jednego rodzica/ prawnego opiekuna- jeden rodzic/prawny opiekun pracuje zawodowo.
    Wypełnione karty zapisu dziecka przyjmowane będą w sekretariacie uczniowskim do 18 czerwca 2018r.

    Ogłoszenie listy przyjętych nastąpi 21 czerwca 2018r.

    Wniosek_o_swietlice.doc

     

  • Sukcesy naszych uczennic

     

    KONKURS PLASTYCZNY "Patriotyzm w oczach dziecka"

             W związku z obchodami 100 -lecia  Niepodległości Polski , uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI uczestniczyli w koknkursie plastycznym "Patriotyzm w oczach dziecka" ,do którego zostaliśmy zaproszeni przez MUZEUM PORCELANY w Wałbrzychu.

             Muzeum ogłosiłó ten konkurs z myślą o propagowaniu wartości patriotycznych wśród uczniów z rejonu Wałbrzycha i okolicznych miejscowości. Duża liczba prac,które wpłynęły ,mówi wielw o potrzebie takiej działalności i dobrej postawie młodzieży. 

            Nasza szkoła została wyróżniona w tym konkursie w sposób szczególny.Uczennica klasy 7b Nikola Kopczyńska zdobyła 2 miejsce, natomiast uczennica klasy 6b Katarzyna Roguska zajęła 3 miejsce.

            Ponad 25 uczniów uhonorowano okolicznościowymi maedalami. Laureatki otrzymały piękne dyplomy i nagrody, wręczone dnia 22 maja 2018 r. w pięknym wnętrzu muzealnym..Szczególne podziękowania z rąk organizatorów otrzymała pani Dyrektor Arletta Kłosińska oraz nauczycileka plastyki pani Joanna Niwińska. Prace naszych dzieci znajdują się na stronie internetowej Muzeum Porcelany. Organizatorzy przeprowadzili dla naszych dzieci i ich kolegów z innych szkół "Wycieczkę historyczną"  po zabytkowych salach muzeum i zaprosili na zajęcia artystyczne.

    Cieszymy się bardzo z sukcesu naszych uczennic !

    Opracowała Joanna Niwińska

             

  • Obchody 100- LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

    W naszej szkole organizowany jest konkurs plastyczny w kl 4 - 7 związany z obchodami 100 - LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

             

  • Muzeum Porcelany “Kolorowy Świat Porcelany”

     

      

    Muzeum Porcelany “Kolorowy Świat Porcelany”

    W dniu 05.04.2018 r. uczniowie klas piątych, pod opieką Pani Dyrektor Arletty Kłosińskiej , uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Porcelany “Kolorowy Świat Porcelany”. Warsztaty odbywały się w ramach zajęć z przedmiotu technika. Dzieci aktywnie i z dużym zainteresowaniem zdobiły wzorami porcelanę.

    Zapraszamy  do  oglądania zdjęcć  w albumie fotograficznym.

  •  

        

    Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

    pełnych wiary, nadziei i miłości.

    Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny

    oraz wesołego Alleluja

     życzą

       Dyrekcja

    Grono Pedagogiczne   oraz uczniowie

    Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach

     

      

  • Konkurs Disce Puer.

     

    Trzeci najlepszy wynik i puchar dla szkoły!

     

     

        

     

                Niezmiernie miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowe-Gorcach   zajął trzecie miejsce w interdyscyplinarnym konkursie Disce Puer.

    Udział w konkursie miał chrakter indywidualny, ale ustalona została również klasyfikacja drużynowa zawierająca wyniki uzyskane przez uczniów szkoły. Konkurs skladał się  z trzech części obejmujących wiedzę programową z zakresu następujących bloków przedmiotowych:  humanistycznego, matematyczno-przyrodniczego oraz językowego. 

     

                W dniu 21 marca 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 w Wałbrzychu ( Liceum nr 1) odbyła się Gala Laureatów, wręczenie nagród i statuetek dla szkół. Laureatem w kategorii Disce Puer Junior został uczeń klasy VI "a" Kamil Grobelny, natomiast wyróżnienie otrzymały Julia Nowak

    z klasy VI "a" oraz Olga Grześkowiak z klasy VI "b". Nasza szkoła w klasyfikacji drużynowej zajęła  trzeci najlepszy wynik spośród jedenastu szkół biorących udział  w konkursie. Uczniowie, którzy tak godnie reprezentowali Zespół Szkolno-Przedszkolny i zdobyli puchar to: Kamil Grobelny, Julia Nowak, Olga Grześkowiak, Jakub Lesiuk, Konrad Sawicz, Szymon Burek, Oliwia Czarnecka, Amelia Pietrzak, Kinga Kwiatkowski i Kinga Skrzypek.

                Na uroczystej gali obecni byli laureaci, rodzice, dyrektorzy i nauczyciele wyróżnionych szkół oraz prezydent Wałbrzycha. Uroczystość uświetniły jak zwykle wspaniałe występy uczniów Liceum nr 1- szkolny chór oraz prezentacja "żywych obrazów" w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

                Uzyskane wyniki uczniów oraz wysokie miejsce Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w konkursie pokazują, że szkoła dba o realizację celów rozwojowych uczniów, ich potencjału i talentów nie tylko z ich osobistej perspektywy,      ale też z perspektywy całej społeczności szkolnej.

     

                Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszowie – Gorcach Arletta Kłosińska gratuluje uzyskanych wyników  finalistom, wyróżnionym i laureatowi, a także dziękuję nauczycielom za przygotowanie naszych uczniów i ciągłe uatrakcyjnianie żmudnego procesu uczenia się.

  • Pierwszy dzień wiosny na „Górze Dzikowiec”

        

     

    Pierwszy dzień wiosny na „Górze Dzikowiec”

    Uczniowie klasy VIIB Zespołu Szkolno-Przedszkolnego PSP NR 1 z Boguszowa -Gorc  21 III 2018 r. udali się na Górę Dzikowiec – 836 m. n.p.m. Na stoku narciarskim  działa system sztucznego naśnieżania, wyciąg narciarski oraz kolej liniowa z dwuosobowymi kanapami, którymi mogliśmy dotrzeć do wieży widokowej , z której roztaczał się widok na Stożek Wielki, Bukowiec oraz Wyżynę Unisławską. Widok ze stoku narciarskiego był rewelacyjny. Mimo wiosennego mrozu (- 4 stopie C ) wszystkim dopisywały humory oraz smakowały kiełbaski z grilla przy Parkingu obok Ośrodka „Góry Dzikowiec.

    Organizator pieszej wędrówki Jolanta Kocemba wraz z opiekunami : p. Dorotą Skorut i p. Agatą Kowacz dziękują Zakładowi Gospodarki Komunalnej i p. Urbanowi za udostępnienie kolejki linowej i pomoc w organizacji grilla. Nasi uczniowie doceniają naturalne walory Boguszowa- Gorc, które sprzyjają zarówno wypoczynkowi jak i aktywności fizycznej.