15 lutego 2016 roku w naszej szkole zadziałała poczta walentynkowa. Przed feriami dziewczęta z klasy 6a wykonały serduszkowe pudełko.
Ta praca znalazła uznanie wśród uczennic ze względu na swoje walory kształcące, wychowawcze i praktyczne. Owo działanie kształci bowiem oko i rękę, wyrabia smak estetyczny, przyzwyczaja do wysiłku, uczy wytrwałości i znajduje zastosowanie w życiu. W tym przypadku do zbierania kartek walentynkowych. Miłych, intymnych, a i zabawnych słów było mnóstwo. Chyba każdy znalazł coś; od KOGOŚ dla siebie.
KRÓTKA HISTORIA WALENTYNEK
Dzień św. Walentego stał się prawdziwym świętem zakochanych w średniowieczu. Od XVI 14 lutego ofiarowywano kobietom kwiaty, a wszystko zaczęło się od święta zorganizowanego przez jedną z córek króla Francji Henryka IV. Każda z obecnych dziewczyn otrzymywała wówczas bukiet kwiatów od swego kawalera. Narzeczony był obowiązany 14 lutego wysłać swej ukochanej czuły liścik, nazwany walentynką – „Będziesz moją walentynką”. W Stanach Zjednoczonych walentynkowe listy były anonimowe i kończyły się pytaniem: „Zgadnij, kto?”. W Europie tajemniczy nadawca podpisywał się po prostu: „Twój Walentyn”. W 1800 r. Amerykanka Esther Howland zapoczątkowała tradycję wysyłania gotowych kartek, listów walentynkowych. Dziś są one wymieniane na całym świecie nie tylko przez zakochanych, ale także przez dzieci w szkołach. Polskimi miastami zakochanych są przede wszystkim Chełmno, Lublin Kraków i Leszno Górne.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
Patrycja Twaróg
Opiekun SU